Чому жорстка вода з крана вбиває шкіру, і як це виправити у себе вдома

Ви можете цього не відчувати, але жорстка вода, яка тече із крана в Україні, руйнує вашу шкіру під час душу та може підвищувати ризик захворювання раком. А мені – просто пощастило мати дуже чутливий організм 😬

Тому щойно я переїхала до Києва, де жорсткість води зашкалює всі мислимі показники, у мене почали шалено тріскатися руки. Весь минулий тиждень читала дослідження на Pubmed та радилась з Олександром Крижановським, щоб оцінити вартість установки пом’якшення води в моїй зйомній квартирі – вийшло $700-1385 в залежності від фірми.

☠️ Що саме робить воду такою шкідливою для шкіри?

Є 31 показник забруднення в розширеному тесті якості води, і кожен з них має свій можливий вплив на здоров’я, але найбільшої уваги заслуговує жорсткість – кількість солей кальцію та магнію. Здавалося би, найбільш природні компоненти – що такого в них шкідливого.

Підступність полягає в тому, що саме жорсткість здата руйнувати захисний шар нашої шкіри так, що вона починає поглинати всі інші токсичні компоненти у воді – залишки миючих засобів, хлор та хлор-органічні сполуки… А до чого це приводить? Наприклад, рак. Ось цікаве дослідження по темі: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19131092

Водоканали сиплять хлор (який є канцерогеном), щоб прибрати ще більшу проблему – інфекційні хвороби у воді. Але у такої «очистки» є зворотній ефект, і тому її однієї не достатньо!

Шкіра – це найбільш орган в тілі людини, який повістю відкритий до навколишнього середовища, і тому наявність захисного шару – це основа безпеки. А ми фактично ідемо до душу 2 рази на день, і миємо руки ще частіше, і таким чином позбавляємо себе цього природнього захисту….

❓Чому я переконана, що важливу роль в тому що відбувається зі мною грає вода?

🙌 Після чистої води як вдома у Леоніда із Ecowater чи в шоу-румі Аквантіса в Домосфері в Києві – мої руки починають заживати

Я зараз запосчу відео в сторіз як тест драйв робила я, але ви можете з легкістю повторити цей самий тест у себе вдома:
– одну руку помийте з милом водою з крана
– іншу руку помийте водою із фільтра зворотнього осмосу чи іншою водою, яку пом’якшили

Коли ти миєш руки м’якою водою, виникає відчуття, що руки не просто не пересохли. Відчувається, що їх наче намазали кремом! Відчуття, що ти в Австрії, де така вода тече як нормальна базове право людини з під-крана.

Який же це по своєму брєд – спочатку руйнувати природній захист, щоб потім купувати мільйон кремів і.. консервувати цим кремом всі токсичні речовини, які під час душу ти набрав із води. А потім ще викидати від них купу упаковок, які збільшують площу звалищ. Може це змова?)))

📋 Зв’язок появи дерматиту та екзем у людей, які живуть в зонах із жорсткою водою доводять числені дослідження на Pubmed, наприклад:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28927888

Причому!! Діти, які ростуть в зонах із жорсткою водою, доведено, що потім страждають від проблем із шкірою значно частіше ніж ті діти, які росли і купались у м’якій воді. Поговорили з мамою, що мої проблеми із шкірою в дитинстві могли мати причину саме в цьому, що у нас з-під крану в Дніпрі також текла не ок вода!!

Завдяки візиту до якогось чародія народної медицини мою проблему із шкірою тоді вилікували секретною дегтярною маззю, але подразнення шкіри періодич&но поверталось знову в більш легкій формі. І ось – знову нагадало про себе в Києві, де вода ще більш жорстка ніж у Дніпрі.

🇺🇦 Як це має працювати в нормальній державі

Жорсткість води, як і інші забрунювачі, мають коригуватись на рівні очисної станції міста (!) Не на рівні навіть окремного будинку, якщо мова іде про будинок багатоквартирний, а саме міста! Інакше дуже дорого та важко контролювати якість.

В цей момент мені одразу згадується фраза неймовірного мера Житомира, яку він якось сказав під час зустрічі, що «це злочин – робити дороги та не робити під ними комунікації». І тому мені навіть страшно уявити, коли нас в Києві реально чекає нормальна вода.

А поки держава не виконує свою задачу, єдиний вихід як врятувати себе – це ставити автономну систему очистки води у себе в квартирі/будинку, та контролювати якість самостійно.

🚑 Як пофіксити жорсткість води у себе вдома

Девайс, який прибирає жорсткість називається іоно-обмінний фільтр (на 4 фото). Смола в ньому забирає на себе іони жорсткості кальцію та марганцю, і міняє їх у воді на звичайну поварену сіль.

Деякі підписники писали, що пробували зробити дешевше через фільтр у вигляді проточних колб, але це не екологічно та дорого в довгостроковій перспективі – там треба картриджі буквально кожен місяць викидати та міняти, вони не дешеві, і немає ніякого контролю стабільної якості фільтрації.

Для нормальної системи не потрібні ніяки картриджі – просто раз на декілька місяців туди треба засипати звичайну гранульовану сіль.

Вартість такої системи в Аквантісі – від 700$ найдешевша + механічний фільтр, він не такий дорогий. Це доволі крута стартова ціна по ринку. Якщо ставити Ecowater – то це на 10 років і більше.

Зараз я розбирають, наскільки це взагалі технічно можливо таку систему встановити у мене в квартирі… Передчуваю, що це може бути не просто 😳

❓ Куди писати чи телефонувати, щоб дізнатись чи можна таку систему встановити у вас

– в повідомлення на Facebook Oleksandr Kryzhanovskyi
– за телефоном 0505306342 (з 9 до 20, включаючи вихідні)

Скажіть, що ви від мене, щоб отримати знижку 5%.

А ще, Аквантісу сподобались мої пости і чим займається Батарейки, здавайтеся, тому додатково від кожного продажу 5% будуть іти як внесок на нашу діляьність ❤️ 
Щоб нового забруднення води в Україні стало менше.

Цікаві лінки почитати ще по темі жорсткості води:
https://www.wikihow.com/Stop-Hard-Water-from-Ruining-Your-S…
https://habr.com/ru/post/407787/
http://ecopravo.org.ua/keyword/issledovanija-vody/


Якщо мІЙ блог не залишає вас байдужим

Запрошую вас підтримати мій проект – «Батарейки, здавайтеся!». Лише 1 батарейка здатна забруднити 16 м2 землі токсичними речовинами.

При цьому більшість всіх батарейок в Україні все ще викидаються в природу – ліс, річку, на звалища та в городи, де росте їжа.

Завдяки підтримці людей та компаній наша команда в цьому році планує добитись, щоб 4% батарейок в Україні пішли на переробку в 2020 році. Кожен внесок, навіть 50 грн/місяць має значення.

По кнопці – сторінка з нашими планами на 2020 рік та можливістю підтримати проєкт через visa/mastercard/privat24/Apple Pay.


Напишіть відгук

Please log in using one of these methods to post your comment:

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s