Чому жорстка вода з крана шкідлива для шкіри, і як це виправити у себе вдома

Ви можете цього не відчувати, але жорстка вода, яка тече із крана в Україні, руйнує вашу шкіру під час душу та може підвищувати ризик захворювання раком. А мені – просто пощастило мати дуже чутливий організм 😬

Тому щойно я переїхала до Києва, де жорсткість води зашкалює всі мислимі показники, у мене почали шалено тріскатися руки.

Весь минулий тиждень читала дослідження на Pubmed та радилась з Олександром Крижановським, щоб оцінити вартість установки пом’якшення води в моїй зйомній квартирі – вийшло $700-1385 в залежності від фірми.

☠️ Що саме робить воду такою шкідливою для шкіри?

Є 31 показник забруднення в розширеному тесті якості води, і кожен з них має свій можливий вплив на здоров’я, але найбільшої уваги заслуговує жорсткість – кількість солей кальцію та магнію. Здавалося би, найбільш природні компоненти – що такого в них шкідливого.

Підступність полягає в тому, що саме жорсткість здата руйнувати захисний шар нашої шкіри так, що вона починає поглинати всі інші токсичні компоненти у воді – залишки миючих засобів, хлор та хлор-органічні сполуки… А до чого це приводить? Наприклад, рак. Ось цікаве дослідження по темі: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19131092

Водоканали сиплять хлор (який є канцерогеном), щоб прибрати ще більшу проблему – інфекційні хвороби у воді. Але у такої «очистки» є зворотній ефект, і тому її однієї не достатньо.

Шкіра – це найбільший орган в тілі людини, який повістю відкритий до навколишнього середовища, і тому наявність захисного шару – це основа безпеки. А ми фактично ідемо до душу 2 рази на день, і миємо руки ще частіше, і таким чином позбавляємо себе цього природнього захисту….

❓Чому я переконана, що важливу роль в тому що відбувається зі мною грає вода?

🙌 Після чистої води як вдома у Леоніда із Ecowater чи в шоу-румі Аквантіса в Домосфері в Києві – мої руки починають заживати

Я зараз запосчу відео в сторіз як тест драйв робила я, але ви можете з легкістю повторити цей самий тест у себе вдома:
– одну руку помийте з милом водою з крана
– іншу руку помийте водою із фільтра зворотнього осмосу чи іншою водою, яку пом’якшили

Коли ти миєш руки м’якою водою, виникає відчуття, що руки не просто не пересохли, а їх наче намазали кремом. Відчуття, що ти в Австрії, де така вода тече як нормальна базове право людини з під-крана.

Яке же це, до речі, безумство – спочатку руйнувати природній захист, щоб потім купувати мільйон кремів і.. консервувати цим кремом всі токсичні речовини, які під час душу ти набрав із води. А потім ще викидати від них купу упаковок, які збільшують площу звалищ. Може це змова?)))

📋 Зв’язок появи дерматиту та екзем у людей, які живуть в зонах із жорсткою водою доводять числені дослідження на Pubmed, наприклад:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28927888

Причому!! Діти, які ростуть в зонах із жорсткою водою, доведено, що потім страждають від проблем із шкірою значно частіше ніж ті діти, які росли і купались у м’якій воді. Поговорили з мамою, що мої проблеми із шкірою в дитинстві могли мати причину саме в цьому, що у нас з-під крану в Дніпрі також текла не ок вода!!

Завдяки візиту до якогось чародія народної медицини мою проблему із шкірою тоді вилікували секретною дегтярною маззю, але подразнення шкіри періодич&но поверталось знову в більш легкій формі. І ось – знову нагадало про себе в Києві, де вода ще більш жорстка ніж у Дніпрі.

🇺🇦 Як це має працювати в нормальній державі

Жорсткість води, як і інші забрунювачі, мають коригуватись на рівні очисної станції міста (!) Не на рівні навіть окремного будинку, якщо мова іде про будинок багатоквартирний, а саме міста! Інакше дуже дорого та важко контролювати якість.

В цей момент мені одразу згадується фраза неймовірного мера Житомира, яку він якось сказав під час зустрічі, що «це злочин – робити дороги та не робити під ними комунікації». І тому мені навіть страшно уявити, коли нас в Києві реально чекає нормальна вода.

А поки держава не виконує свою задачу, єдиний вихід як врятувати себе – це ставити автономну систему очистки води у себе в квартирі/будинку, та контролювати якість самостійно.

🚑  Як пофіксити жорсткість води у себе вдома

Девайс, який прибирає жорсткість називається іоно-обмінний фільтр (на 4 фото). Смола в ньому забирає на себе іони жорсткості кальцію та марганцю, і міняє їх у воді на звичайну поварену сіль.

Деякі підписники писали, що пробували зробити дешевше через фільтр у вигляді проточних колб, але це не екологічно та дорого в довгостроковій перспективі – там треба картриджі буквально кожен місяць викидати та міняти, вони не дешеві, і немає ніякого контролю стабільної якості фільтрації.

Для нормальної системи не потрібні ніяки картриджі – просто раз на декілька місяців туди треба засипати звичайну гранульовану сіль.

Вартість такої системи в Аквантісі – від 700$ найдешевша + механічний фільтр, він не такий дорогий. Це доволі крута стартова ціна по ринку. Якщо ставити Ecowater – то це на 10 років і більше.

Зараз я розбирають, наскільки це взагалі технічно можливо таку систему встановити у мене в квартирі… Передчуваю, що це може бути не просто 😳

❓ Куди писати чи телефонувати, щоб дізнатись чи можна таку систему встановити у вас

– в повідомлення на Facebook Oleksandr Kryzhanovskyi
– за телефоном 0505306342 (з 9 до 20, включаючи вихідні)

Скажіть, що ви від мене, щоб отримати знижку 5%.

А ще, Аквантісу сподобались мої пости і чим займається Батарейки, здавайтеся, тому додатково від кожного продажу 5% будуть іти як внесок на нашу діляьність ❤️ 
Щоб нового забруднення води в Україні стало менше.

Цікаві лінки почитати ще по темі жорсткості води:
https://www.wikihow.com/Stop-Hard-Water-from-Ruining-Your-S…
https://habr.com/ru/post/407787/
http://ecopravo.org.ua/keyword/issledovanija-vody/


Якщо мій блог не залишає вас байдужим

Запрошую вас підтримати проект «Батарейки, здавайтеся!», який я заснувала з однодумцями в 2013 році. Лише 1 батарейка здатна забруднити 16м2 землі токсичними речовинами, при цьому більше 90% всіх батарейок в Україні викидаються безконтрольно.

Ми робимо збір батарейок масовим та доступним — залучаємо торгові мережі, школи, офіси, під’їзди збирати батарейки з нами, відкрили уже понад 1000 пунктів по всій країні.

Від самого моменту заснування нашу роботу фінансують небайдужі люди та компанії, Наша місія, щоб 100% всіх батарейок в Україні йшли на переробку, а не в землю — тут можна підтримати нашу місію внеском. Кожні 50 грн/міс мають значення.

Почитати більше про нас:
batareiky.in.ua/about

Ми не еко-романтики і віримо в те, що врятувати планету неможливо врятувати через відмову від споживання та маніпуляції відчуттям провини. Потрібні лише масові зручні інфраструктурні рішення, так щоб екологічний вибір став простим та людям хотілося обрати саме його.