Як я виходжу з дому під час карантину

Док склала для себе, друзів та батьків, але подумала викласти в блог – раптом вам також буде корисно. Склала тому, щоб мати зручні та зрозумілі для себе правила, і не паритись.

Є зауваження до алгоритму? Напишіть на kolosovska@gmail.com.
Стаття доповнюється.

Як я вибрала маску собі та батькам

Прочитала ці інструкції по дезинфекції та маскам від хіміка з Білорусі. Він також веде цей канал.

Висновок – найкраще підходять маски стандарту FFP3 з клапаном, без клапана важко дихати, і служить менше, бо стає вологою. Але зараз в наявності не знайшла, продається тільки місцевого розливу без сертифікатів і клапанів.

При цьому кажуть по телефону, що клапан прибрали від час вірусної ситуації, тому що «клапан пропускає вірус». Ага ага, тобто перед цим випускали з клапаном, писали FFP3, але в реальності маска пропускала? Ще одна гіпотеза – просто зараз бока з поставкою клапанів у місцевого виробника Мікрон.

Батькам замовила на prom.ua компанії 3М FFP2, чекаємо на посилку. Їх нормальна ціна 40 грн, зараз по 350 грн.

Прості дешеві макси чи марлеві пов’язки не захищають.

Я особисто ходжу в масці Airinum, але вона сертифікована як FFP2 і її зовнішю повехню можна прати милом. Їх уже немає в продажі, але лінк краще зберегти, тому що пандемія мине, а промислове забруднення залишиться – вони найкращі.

План виходу з дому

Як виходжу

Перед виходом кладу на поличку біля дверей та одягаю безпосередньо перед виходом:

  • Маску
  • Окуляри (будівельні, якими я користуюсь для захисту очей, коли зрідка використовую лак для волосся, можна замовити в Епіцентрі)
  • Нітрілові і рукавиці Medicom з аптеки (з господарських магазинів, ті що робить Біосфера, не ок, надто тонкі та не можна використовувати багато разів)

В гаманець в легкий доступ кладу плотні одноразові сухі серветки.

Крім цього, не ходжу з розпущеним волоссям, підбираю чьолку заколками (о спасіння, мені саме не подобається як вона лягає в цей раз і я ніяк не можу її укласти 😅).

Як пересуваюсь та роблю покупки

Під час касання всіх «чужих поверхонь» – кнопки ліфту, ручки, роблю це через серветку, щоб трохи менше бруднити рукавиці, бо потім треба брати ними їжу, телефон і відкривати двері в квартиру.

Періодично викидаю серветку та беру нову.

Набираючи продукти в супермаркеті, беру їх рукавицею без серветки, так само як без серветки беру свій телефон та речі.

Маску та окуляри не знімаю, до людей не відстань більше 1.5 не наближаюсь, особливо в закритих приміщеннях, руками обличчя не чіпаю.

Як повертаюсь

Всіх «колективних» поверхонь всередині дому не забуваю торкатись лише через серветку. Увійшовши в кватиру, беру серветку в одну руку, роззуваюсь іншою та іду викидаю серветку в смітник.

Потім мию руки в рукавицях милом 20 секунд по цій інструкції (я використовую рукавиці багато разів з екологічних міркувань :). Рукавиці знімаю, вішаю їх сушитись.

Далі обережнно знімаю маску та окуляри. Окуляри просто промиваю милом.

Маску:

  • Airinum знімаю зовнішню частину та працю милом, фільтри ззовні протикаю спиртом. Кладу сушитись маску і фільтр. Фільтр за 1 годину коли висохне кладу в герметичну сумку, маску – доєдную, коли висохне
  • 3M одноразова – сьогодні ввечері на колективному дзвінку з сестрою та батьками (вони живуть окремо від мене) обговорювали, що будемо виконувати наступний алгоритм по дезинфекції по приходу. Бо купувати одразову на кожен вихід – бюджету не вистачить.

Після цього уже більш символічно – знову мию руки. В розробці – пульверизатор із спиртом для більш якісної дезинфекції.

Зі сторінки мами у ФБ )))

Після цього про всяк випадок проходжусь спиртиком по:

  • Мобільному телефону
  • Металевій ручці двері
  • Ручкам та доступним зонам сумки/візочка для продуктів

Ну і нарешті про спирт :)) Зараз це – дефіцит. В аптеках 100 мл – 70 грн, причому лише якщо пощастить. Тому замовила 5 л в алкомазі :)) Подивимось, чи підтвердять.

Ізопропіловий не радять – він від певної концентрації токсичний. Але є гарні новини, що можливо задачу вирішує навіть звичайна водка. Втім треба ще почитати уважніше та порівняти дані.

Ось і все. Спокійно живемо далі та використовуємо всі плюшки карантину 🙂

Що це почитати:
Курс на Прометеусі
Офіційна сторінка МОЗ про коронавірус


Якщо мІЙ блог не залишає вас байдужим

Запрошую вас підтримати мій проект – «Батарейки, здавайтеся!». Лише 1 батарейка здатна забруднити 16 м2 землі токсичними речовинами.

При цьому більшість всіх батарейок в Україні все ще викидаються в природу – ліс, річку, на звалища та в городи, де росте їжа.

Завдяки підтримці людей та компаній наша команда в цьому році планує добитись, щоб 4% батарейок в Україні пішли на переробку в 2020 році. Кожен внесок, навіть 50 грн/місяць має значення.

По кнопці – сторінка з нашими планами на 2020 рік та можливістю підтримати проєкт через visa/mastercard/privat24/Apple Pay.